ВСЕРЕДИНУ ЧИ НАЗОВНІ?

За правилом – вхідні двері повинні відкриватися назовні:

  1. Більш безпечно

При надзвичайній ситуації простіше штовхнути двері назовні, наприклад, пожежі.

  1. Набагато зручніше

Вам не доведеться щоразу робити крок назад, щоб відкрити вхідні двері. Потім проходити вперед, обертатись і тягнути двері за ручку.

  1. Економія простору

Вхідні двері – досить велика конструкція. Якщо двері відкриваються назовні, вони не з’їдають простір вхідної зони. Особливо це важливо, якщо у вас маленький передпокій.

  1. Більш зламостійка конструкція

Вхідні двері з відкриванням назовні міцніші до спроб силового злому. Її набагато складніше вибити з отвору.

Як вибрати бік відкриття вхідних дверей?

Як ми вже з’ясували, жодними нормативами це наразі не контролюється. Але важливо врахувати розташування дверей сусідів при встановленні та сторону відчинення.Уявіть. Дві квартири розташовані поряд на розі. Якщо ви встановите двері з правостороннім відчиненням, а у вашого сусіда двері з лівостороннім, то двері зачіпатимуть один одного при одночасному відкритті.Правильніше в цьому випадку встановити двері з лівостороннім відчиненням. Головне – щоб двері не блокували одне одного. Це дуже важливо не лише у побутових ситуаціях, а й під час евакуації з будівлі у разі НС. Ви та ваші сусіди повинні швидко та без перешкод покинути приміщення.

Як визначити бік відчинення дверей?

За розташуванням петель на ній. Встаньте обличчям до дверей із зовнішнього боку. Якщо петлі знаходяться праворуч, то двері є правосторонніми. Якщо ліворуч – лівостороння.

Чи можна змінити бік відкриття вхідних дверей?

За законом узгоджувати лише ті зміни у житловому будинку, які прирівнюються до перепланування. Наприклад, перенести дверний отвір – це перепланування, оскільки змінюється конструкція будівлі. І це потрібно узгодити за всіма правилами – від пожежного нагляду до власників квартир.Зміна сторони відкривання у вже існуючому отворі – це не перепланування. Отже, узгоджувати її вам не доведеться. Але ми настійно рекомендуємо врахувати можливі складнощі з відкриттям ваших дверей та дверей сусідів. Якщо вони виникають, не змінюйте бік відкривання.Як правило, забудовники встановлюють двері з правостороннім відчиненням.